Innowacja pedagogiczna “Żywioły – woda”.

Przez tydzień w przedszkolu realizowana była innowacja pedagogiczna pt.: “Żywioły – woda”. Pierwszego dnia przedszkolaki wraz z nauczycielami tworzyły siatkę skojarzeń do słowa woda. Wskazywały i nazywały przedmioty zgromadzone w kąciku wodnym. A także rozpoznawały dźwięki, które kojarzą się z wodą.

Podczas drugiego dnia prowadzonej innowacji dzieci zapoznały się z pojęciem zbiornik wodny. Wskazywały na ilustracjach: morze, jezioro, staw. Słuchały odgłosów morza oraz mieszkańców poznanych wód. Tego dnia przedszkole odwiedził specjalny gość – ratownik wodny, pani Gosia Chabros.

Trzeciego dnia – podczas którego realizowana była innowacja dzieci eksperymentowały. Dzień zaczęliśmy od bajki edukacyjnej “Cztery pory roku”. Bajka skłoniła nas do rozmowy o zjawiskach pogodowych i stanach skupienia wody:) Dzieci na własnej skórze poczuły deszczowa mgiełkę, zimno lodu oraz parę wodną.. Na koniec zajęć malowaliśmy palcami i wykonaliśmy plakaty ilustrujące kropelki wody

Czwartego dnia prowadzonej innowacji, dzieci uczyły się o znaczeniu wody dla ludzi, zwierząt i roślin. Poznały zwierzęta żyjące w wodzie. Tego dnia nie zabrakło eksperymentów. Przedszkolaki sprawdzały co pływa, co tonie, co rozpuszcza się w wodzie a co nie. Odważni mogli posmakować wody słodkiej, słonej i kwaśnej.

Ostatniego dnia prowadzonej innowacji odbył się bal kropelek wody. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć: wspólnych tańców, konkursów, zadań zespołowych oraz zagadek.

Dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji zajęć:)

Więcej zdjęć znajdą Państwo z galerii – zdjęcia wspólne.