Niech żyje bal…

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

20 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo, a to za sprawą małych, cudnych przebierańców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Biedroneczki w siedzibie Eko-Wisły

Za nami uroczystość wręczenia nagród za udział w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Nasi mali zwycięzcy wraz z rodzicami i paniami udali się do siedziby Eko-Wisły w Sulnówku. Pomimo niewielkiej tremy i zgromadzonej publiczności dzieci dzielnie wyszły na środek sali po odbiór nagród. To niewątpliwie bylo niesamowite przeżycie, które zostanie w naszej pamięci. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Wizyta pani listonosz w przedszkolu.

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Poczty oraz Dzień Listonosza. Z tej okazji na Słonecznej Polanie gościliśmy specjalnego gościa – panią listonosz. Pani Justyna opowiedziała nam o pracy listonosza, pokazała różne kartki, listy, w tym list stu letni. Dziękujemy za odwiedziny!

1 rocznica nadania nazwy “Słoneczna Polana” dla naszego przedszkola.

18 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszego przedszkola. Tego dnia świętowaliśmy 1 rocznicę nadania nazwy “Słoneczna Polana” dla naszego Przedszkola. Tego dnia dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych i poczęstunku. Niewątpliwie największą niespodzianką dla dzieci był przepyszny tort oraz teatrzyk
o zdrowiu w wykonaniu aktorów z Teatru Mag-Ma.

Wycieczka do lasu…

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  wychowankowie
z  Przedszkola “Słoneczna Polana” wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Gródku.
Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały “skarby”, które pani Jesień zostawiła
w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do Przedszkola zostały umieszczone w kąciku przyrody.