WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE…

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 05.02.2018r. w Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy klasę p. Manueli oraz klasę p. Olgi. Wszyscy uczestnicy balu przeszli na dolny hol.  Wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych organizatorów (p. Agnieszki; p. Joanny oraz p. Wojciecha). Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

SONY DSC

Ferie zimowe dla przedszkolaków w Świeciu

  • FERIE Z DMUCHAŃCAMI. Serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków wraz z rodzicami, aby 22.02.2018 roku w godzinach od 9:00-11:30 odwiedzili salę gimnastycznej SP 3. Czekać tam na Was będzie wiele atrakcji m.in dmuchany plac zabaw. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!
  • 27.02.2018 roku o godzinie 12:00 Pracownia filmowa OKSiR w Świeciu zaprasza wszystkie dzieci nadwrażliwe na bodźce zewnętrzne na bajkę animowaną w ramach nowej inicjatywy “Skrzydła motyla”. Program zakłada wyświetlenie bajki w dostosowanym do potrzeb dzieci pomieszczeniu (słabsze zaciemnienie, wyciszony dźwięk, obecność opiekuna, możliwość opuszczenia sali w dowolnym momencie, zajęcie wygodnych pozycji np. na materacach). Obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.oksir.eu

 

Przed nami bal karnawałowy!!!

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu!

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach wszystkie przedszkolaki również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich program artystyczny.

19 stycznia odbyła się miła uroczystość przygotowana przez przedszkolaków . Na tej ważnej dla nas uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć babć i dziadków. Dla zacnych gości mali wykonawcy przygotowali program artystyczny.Wyjątkowy, bo odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących.
Po występach dzieci wręczyły upominki i zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków! 

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!

SONY DSC

 

Święto Babci i Dziadka!

Święta Bożego Narodzenia…

Gratulujemy małym wykonawcom!

Nasze przedszkolaki zajęły I miejsce w konkursie kolęd – “Kolędowanie w wykonaniu Pokolenia JP II”. Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie gratulujemy Wam oraz wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Pracownicy Przedszkola:)

Wycieczka do Muzeum Toruńskiego Piernika;)

Dnia 12 grudnia dzieci pojechały na wycieczkę do Torunia. Pierwszym “przystankiem” było Muzeum Toruńskiego Piernika, już z daleka pachnące słodkościami. W tajniki pieczenia ciasteczek wprowadziła dzieci “Piernikowa Wróżka”, która w magiczny sposób przeniosła je do XVI-wiecznej piekarni, gdzie miały okazję poznać historię i tradycję wyrobu najsmaczniejszych pierników. Nasze przedszkolaki miały też możliwość własnoręcznie wykonać swoje pierniczki, “terminując” u mistrza piekarnikarskiego i wykorzystując tradycyjne receptury sprzed pięciuset lat. Podczas pieczenia ciasteczek małym piekarczykom najbardziej podobało się wyrabianie ciasta piernikowego. Ogromną frajdą było też używanie tradycyjnych przyborów kuchennych, a więc wałków do ciast i drewnianych foremek zamiast nowoczesnych mikserów! Po upieczeniu słodkich niespodzianek dzieci wyruszyły do pizzerii. Cała grupa stwierdziła, że wyprawa do Torunia była fantastyczna i wszyscy niezwykle zadowoleni wrócili do przedszkola.

Mikołajki!

Długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole i wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty dla najmłodszych. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Koniec uroczystości uświetniły własnoręcznie przygotowane portrety naszego gościa – Świętego Mikołaja!

Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że we wtorek (5 grudnia) z wizytą do naszego przedszkola przybędzie Święty Mikołaj, aby obdarować dzieci prezentami. Prosimy aby dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola czerwone czapki Mikołaja.