Mikołajki!

Długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole i wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty dla najmłodszych. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Koniec uroczystości uświetniły własnoręcznie przygotowane portrety naszego gościa – Świętego Mikołaja!

Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że we wtorek (5 grudnia) z wizytą do naszego przedszkola przybędzie Święty Mikołaj, aby obdarować dzieci prezentami. Prosimy aby dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola czerwone czapki Mikołaja.

Andrzejkowe czary-mary!

30 listopada do przedszkolaków przyleciała Czarownica. Nie po to jednak by je straszyć a w andrzejkowy wieczór wywróżyć im to co je czeka w przyszłości.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawie razem z czarownicą. W grupie przedszkolnej odbyło się wielkie wróżenie z kolorowych kart, cukierków, kopert i kinder jajek. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. Dzieci poznały andrzejkowe zaklęcia i wróżby.

Światowy Dzień Pluszowego Misia:)

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.  Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Poznały historię święta, wspólnie inscenizowały rymowankę „„Miś”. Bawiły się przy piosence o misiach. Tego dnia również powstały portrety Misia, które był malowane przez naszych małych i bardzo zdolnych artystów. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami, a sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” misia Puchatka.

XV Dzień Treningu Aktywności Motorycznej.

22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu, odbył się XV Dzień Treningu Aktywności Motorycznej zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych “Potrafimy”. Po wysłuchaniu hymnu i wciągnięciu flagi olimpijskiej oraz złożeniu przysięgi, przedszkolaki rozpoczęły sportowe zmagania. Trening Aktywności Motorycznej nie ma formy rywalizacji, każdy uczestnik ma za zadanie wykonać wybrane 3 ćwiczenia (dostosowane do jego możliwości i umiejętności ruchowych). Tu każdy jest zwycięzcą. Zawodnikom dopisywał dobry humor, rumieńce na twarzach podkreślały ich zaangażowanie, a widownia głośno dopingowała startujących. Po sportowych zmaganiach, każdy zawodnik otrzymał złoty medal i paczkę słodkości. Gratulujemy dzielnym przedszkolakom!

Przedstawiciel Punktu dla Zwierząt w Sulnówku oraz komendant Straży Miejskiej opowiadają przedszkolakom o swojej pracy.

17.11.2017 roku nasze Przedszkole odwiedzili specjalni goście: Pan Tomasz Karpiński z Punktu dla Zwierząt w Sulnówku oraz pan Roman Witt komendant Straży Miejskiej. Przedszkolaki od ponad miesiąca przynosili dary i akcesoria dla potrzebujących zwierząt ze schroniska. Nasi goście opowiedzieli nam o pracy w schronisku,  przedstawili wzruszające historie o swoich podopiecznych oraz zaprezentowali narzędzia potrzebne do chwytania niebezpiecznych zwierząt. Niewątpliwie zaskoczeniem dla przedszkolaków był przywieziony przez gości mieszkaniec schroniska – szczurek Grażyna. Na koniec wizyty panie nauczycielki wraz z dziećmi złożyły na ręce przedstawicieli schroniska zebrane dary. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za wizytę i interesujące opowieści.

Pani Policjantka z wizytą u naszych przedszkolaków.

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadziła mł. asp. Julia Świerczyńska 8 listopada w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zapoznały się   
z zasadami obowiązującymi w sali, w domu, na placu zabaw, podczas spacerów i podróży samochodem. Dzieci miały możliwość utrwalenia zasad ruchu drogowego,  poznały sposoby radzenia sobie z agresywnym psem,  dowiedziały się co mogą zrobić, gdy się zagubią, lub zaczepi je nieznana osoba. Poruszana na zajęciach tematyka bezpieczeństwa przybliżyła najmłodszym wiedzę na temat możliwości uzyskania pomocy. Policjantka przypomniała dzieciom pod jaki nr telefonu można zadzwonić, aby uzyskać pomoc gdy znajdą się w niebezpieczeństwie. 

WAŻNE!

Drodzy rodzice!

 • Rozpoczyna się okres jesienny, czas w którym obserwujemy zwiększoną liczbę zachorowań dzieci. Przypominamy, że dzieci zakaźnie chore, z gorączką lub innymi objawami chorobowymi powinny pozostać w domu. Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych. Pamiętajmy
  o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeżeli dziecko źle się poczuje, natychmiast Was o tym powiadomimy, dlatego prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy, były zawsze aktualne. Zadbajmy o dobrą kondycję własnej pociechy i nie narażajmy dzieci zdrowych na kontakt z chorym.
 • Zgodnie z przepisami regulującymi organizację pracy przedszkola dzieci codziennie powinny spędzać na świeżym powietrzu do 1 godziny na zajęciach, zabawach i spacerach. Bardzo prosimy o ubieranie dzieci odpowiednio do aktualnych warunków atmosferycznych, tak aby mogły one swobodnie korzystać z dobrodziejstwa pobytu na świeżym powietrzu.

W NASZYM PRZEDSZKOLU KAŻDA ZABAWA JEST NAUKĄ,
A KAŻDA NAUKA ZABAWĄ.

Nauczyciele pracują w oparciu o:

 • Podstawę programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego (określoną
  w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.).
 • Program wychowania przedszkolnego „Trampolina” Małgorzata Janiak, Kamila Witerska, PWN, Warszawa 2017

NASZE POSIŁKI

Nie korzystamy z usług zewnętrznych firm oferujących gotowe posiłki, ponieważ posiadamy własną kuchnię. Dzięki temu samodzielnie nadzorujemy wyżywienie naszych dzieci. Uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci, np. diety bezmleczne, niskotłuszczowe, hipoalergiczne, hipercholesterowe. W trakcie dziennego pobytu, dzieci spożywają 3 posiłki:

 • ŚNIADANIE 9:30
 • OBIAD 12:40
 • PODWIECZOREK 14:00

Wystawa prac plastycznych przedszkolaków w Miejsko – Gminnej Przychodni w Świeciu

6 listopada na terenie poradni dziecięcej pojawiła się wystawa prac plastycznych naszych przedszkolaków. Bez wątpienia chore dzieci będą mogły umilić sobie czas czekania na wizytę u lekarza przeglądając nasze dzieła. Gorąco zapraszamy do obejrzenia galerii prac a naszym przedszkolakom życzymy dużo zdrowia!

Za nami Pasowanie…

26 października odbyła się uroczystość z okazji Pasowania na Przedszkolaka”. To pierwsze tak wyjątkowe wydarzenie w życiu przedszkolnym dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla wszystkich dzieci było to ogromne przeżycie. “Misie”, “Motylki”, “Żabki”, “Pszczółki” reprezentowały kolory danej grupy, a ich głowy zdobiły przepiękne opaski. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach tańczyły, grały na instrumentach, ilustrowały ruchem wiersze, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań – przechodziły przez tunel, budowały wieżę z klocków, układały puzzle, nakładały krążki na stojak. Po zadaniach Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od wychowawców oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka.