DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
28 maja bieżącego roku w godzinach od 9.00 do 12.00 nasi podopieczni i ich rodzice uczestniczyli w kolejnej edycji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego celem było:
- pokazanie możliwości osób niepełnosprawnych – uczniów ZSS nr 1;
- rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży;
- popularyzowanie działań artystycznych osób niepełnosprawnych;
- współzawodnictwo w atmosferze wesołej zabawy;

Atrakcją uroczystości był występ Pani Doroty Dzięcioł - instruktorki tańca flamenco, która współpracuje z zespołem Danza del Fuego i prowadzi kursy tańca flamenco w Szkole Fundacji Duende w Bydgoszczy. Dzieci bardzo szybko poczuły rytm i dołączyły do Pani Doroty we wspólnym tańcu.
Wystąpiła również Pani Mary Kanini Karimi Mbuba, Kenijka mieszkająca w Świeciu i ucząca języka angielskiego. Gra i śpiew to dwie wielkie pasje naszego gościa. Swoimi utworami, tańcem oraz grą na bębnach porwała dzieci, które wspólnie z nią zaśpiewały piosenki w języku suahili.
Główną atrakcją uroczystości był jednak konkurs „Przegląd talentów”, w którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje, talenty i zdolności. Były dyplomy i nagrody. Mnóstwo zabawy i radości.
Dzieci korzystały z atrakcji, jakimi niewątpliwie były: dmuchany zamek czy tombola. Były wspólne tańce i szalone zabawy. Nie zabrakło kiełbasek z grilla i pysznych ciast, które upiekły mamy. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu przychylnych naszej placówce firm i osób. Dlatego szczególne podziękowania organizatorzy i cała społeczność szkolna składają:
- Firmie Gzella Poland,
- Zakładom Mięsnym "Kier",
- Zakładowi Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych "Porkos",
- Firmie Schumacher Packaging,
- Firmie Otlewski,
- Vistuli Partner,
- Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Świeciu,
- Panu Sebastianowi Blaumann,
- Panom: Józefowi Chmielewskiemu oraz Tadeuszowi Słowikowi,
- Agencji Turystyki Aktywnej "Przygoda",
- Towarzystwu Przyjaciół Dzieci,
- Radzie Rodziców ZSS nr 1 w Świeciu

Wszystko ładnie wykadrowała na zamieszczonych zdjęciach Pani Edyta Opiela. Organizatorzy: Anna Superson-Yaakoubi, Wojciech Cytawa, Tadeusz Ekert przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, którego opiekunami są: Beata Skorupska, Katarzyna Cieślik i Edyta Opiela. Serdeczne dzięki za współpracę i ogromną pomoc.
DSC05485
DSC05538
DSC05564
DSC05586
DSC05598
DSC05612
DSC05629
DSC05699
DSC05703
DSC05715
DSC05735
DSC05765
DSC05809
DSC05846
DSC05866
Pokaz zdjęć
Generated by iWebAlbum
loading