Witamy na stronie Filii Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 w Świeciu!

 


Filia Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 6 im. Jana Pawła II.

Oddziały zamiejscowe Gimnazjum Specjalnego Nr 5 im. Jana Pawła II
z siedzibą w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w ŚwieciuDziałalność oddziału VI
     Na oddziale dla dzieci i młodzieży psychiatrii sądowej oddziału VI prowadzona jest szeroka działalność wychowawcza, opiekuńcza, edukacyjna, informacyjna i profilaktyczna. Przez cały rok realizowane są podstawowe zadania opracowane w planie pracy terapii zajęciowej, jak również określone w miesięcznych planach pracy wychowawców. W każdym miesiącu wykonywane są prace plastyczne np. z okazji pory roku, świąt, tematów pogadanek, filmów. Podczas zajęć zawsze odbywają się indywidualne rozmowy z wychowankami, zajęcia z gry na instrumencie strunowym lub klawiszowym, rewalidacje z przedmiotów itp.
     Stałym punktem zajęć jest aktywność fizyczna podczas której wychowankowie doskonalą grę w piłkę siatkową, koszykówkę i piłkę nożną. Podczas zajęć terapeutycznych wykorzystywane metody to: arteterapia, muzykoterapia, ergoterapia. Doskonalone są umiejętności gry w szachy, warcaby, brydża sportowego, gry na gitarze i instrumencie klawiszowym. W ramach zajęć wychowawczo- opiekuńczych młodzież uczestniczy w szeregu spotkań z kynoterapii prowadzonych przez Panią Emilię Paczkowską, terapii ruchem i tańcem realizowanej przez Panią Aleksandrę Lewandowską. Młodzież ma możliwość spotykania się z kapłanem na rozmowy, spowiedź czy Mszę Świętą. Odbyły się także spotkania z zaprzyjaźnionymi fotografami i miłośnikami przyrody Panią Janiną Woszczyńską i Mariuszem Zarzyckim z Gdańska. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i akcjom możliwe było zorganizowanie paczek wielkanocnych. Podczas całorocznych działań stałymi punktami są: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej- inscenizacje tematyczne, Święto Niepodległości Polski- uroczysty apel patriotyczny, Andrzejki i Katarzynki, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia- przedstawienie jasełkowe, ferie zimowe (spotkania z terapii tańcem, spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, nadleśnictwa, zabawa karnawałowa z poczęstunkiem, spotkanie z fotografem- prezentacja zdjęć, kolęda na oddziale oraz pogadanka z księdzem na temat Woodstock, rozegranie turnieju szachowego, w warcaby, tenis stołowy i piłkarzyki), Walentynki- wieczór poetycki, Dzień Kobiet- inscenizacja „Marek Grechuta dla Kobiet”, Dzień Pracownika Służby Zdrowia- inscenizacja, Bierzmowanie, Święta Majowe- akademia, uroczyste zakończenie roku szkolnego, wakacje.


Aktualnośći oddziału VI


ODWIEDZAMY DPS

Młodzież z oddziału VI przez cały miesiąc wykonywała laurki dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Świeciu. Wychowankowie wypalali przeróżne wzory...więcej


Rok szkolny 2016/2017 obfitował w wiele imprez i różnoraką działalność wychowawczą na oddziale VI.

Oto streszczenie tego jakże pracowitego roku:


- 1.09.2016 roku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 „Witaj szkoło”;
- Dzień chłopaka;
- 14.10.2016 roku inscenizacja z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt „Muzyczny Dzień Nauczyciela”;
- Rok Henryka Sienkiewicza;
- Dnia 10.11.2016 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości inscenizacja „Gdy wolności nadszedł czas”;
- 16. 11.2016 roku odbyła się projekcja filmu „Wizyta w Legolandzie” i konkurs;
- Dnia 30.11.2016 roku zabawa Andrzejkowa z wróżbami i poczęstunkiem;
- Dnia 15.12.2016 roku spotkanie wigilijno – kolędowe;
- Dnia 20. 01.2017 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka, odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej;
- Ferie zimowe;
- Walentynki - Wenecja;
- Dnia 9.03.2017 roku uroczystość Sakramentu Bierzmowania;
- Dnia 17.03.2017 roku inscenizacja z okazji Dnia Kobiet;
- Od marca odnowa ogrodu przyszpitalnego;
- Dnia 5.05.2017 roku Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną;
- Dzień Książki i Praw Autorskich;
- Zajęcia rewalidacyjne, profilaktyczne, kulinarne i sportowe.